Ambiente - Frankfurt nad Mohanem, 12. až 16. února 2016

admin
6.2.2016
  • Design

Známý mezinárodní veletrh uvítá jako svou pátou partnerskou zemi Itálii; Italskou expozici navrhla designérka Paola Navone


Kontraktační program, velkoobjemový obchod a špičkový doprovodný program. Novinka roku 2016: Etický průvodce


Představitelé sektoru spotřebního zboží se mezi 12. a 16. únorem 2016 sejdou ve Frankfurtu nad Mohanem. Jako barometr nejnovějších trendů a designu a místo pro sjednávání kontraktů je Ambiente mezi veletrhy jedním z vrcholů sezony. Veletrh je rozdělen do tří hlavních produktových oblastí: Dining (stolování), Living (bydlení) a Giving (dárky). Východní část výstaviště s Halami 1 až 6 je vyhrazena pro sekci Dining. Sekce Giving a Living budou v západní části. Těmito třemi sekcemi Ambiente pokrývá celé spektrum spotřebního zboží k využití na jídelním stole, v kuchyni, v domácnosti (nábytek a doplňky), pro volný čas i k obdarování. V sekci Giving bude nová skupina produktů Doplňky a bižuterie (Acessories & Jewellery, Hala 9.2) nabízet nové synergické příležitosti společným představením bižuterie, hodinek, koženého zboží, zavazadel a výrobků pro péči o tělo a wellness.


Veletrhu Ambiente 2015 se zúčastnilo 4 814 vystavovatelů1, kteří do Frankfurtu přijeli z 95 zemí a své produkty a inovace vystavovali během pěti dní na ploše 328 400 m2. Česká republika byla reprezentována jednapadesáti společnostmi a mezi vystavujícími státy obsadila 24. místo. Slovensko mělo na veletrhu dvě společnosti a obsadilo 51. místo. Co se týče návštěvníků, Česká republika se umístila na 15. příčce a Slovensko na 52. místě. Z celkového počtu 135 000 návštěvníků ze 152 zemí bylo 1436 z České republiky a 235 ze Slovenska. Ze zemí mimo Německo přijelo 53 procent návštěvníků – což bylo více než kdykoli předtím. Desítku nejzastoupenějších návštěvnických zemí po Německu tvořily Itálie, Francie, Nizozemsko, Velká Británie, Španělsko, Švýcarsko, USA, Čína, Turecko a Polsko. Tři měsíce před zahájením Ambiente 2016 je již registrováno více než 32 společností z České republiky a více než čtyři slovenské, například Axum Bohemia, Český porcelán, Crystalex nebo společnosti Egermann, Moser, Rona, Rudolf Kampf a Thun 1794.

Benvenuto! Itálie se stala pátou partnerskou zemí veletrhu Ambiente


Po Dánsku, Francii, Japonsku a USA bude pátou partnerskou zemí největšího veletrhu se spotřebním zbožím Ambiente Itálie. „Jsem velmi potěšen, že se nám podařilo získat Itálii jako partnerskou zemi příštího veletrhu Ambiente. Itálie a Německo mají podobné kulturní a ekonomické podmínky, které jsou pro obě země důležité, Itálie je navíc domovem skvělého designu – a právě ten chceme na příštím Ambiente ukázat,“ říká Thomas Kastl, ředitel jedné ze sekcí veletrhu (Dining). Součástí programu partnerské země je rozsáhlá prezentace výrobků s kvalitním designem. Kurátorkou a autorkou italské expozice je designérka Paola Navone. Paola žije v Miláně a je známa nejen na italské designérské scéně. Její styl je mezinárodně uznáván již od osmdesátých let. Pro Messe Frankfurt již v minulosti navrhla několik expozic, na které se odkazuje i v té poslední. Její předchozí spolupráce s frankfurtskými veletrhy zahrnuje prezentaci „extra-soft touch“ (1997), „extra-remix“ (2001) a také návrh „waterbar H2O“ kavárny (2005).

Novinka: Etický průvodce


Spotřebitelé na celém světě se stále více zajímají o udržitelnost výrobků. Díky etickému průvodci nabízí Ambiente profesionálním návštěvníkům snadnou orientaci v tomto složitém segmentu pomocí kategorií, jako jsou ekologické materiály, spravedlivá a sociální produkce, recyklované výrobky a vylepšená recyklace nebo ručnívýroba. Stánky vystavovatelů, kteří splňují jednotlivá etická a ekologická kritéria, budou zřetelně označeny v průvodci i na ploše.

Řešení pro segment HoReCa a kontraktační profesionály
Od představení Kontraktačního programu na Ambiente 2012 se tento veletrh stal vyhledávanou platformou pro kontraktorská řešení. Na nejbližším ročníku bude kolem 270 specializovaných vystavovatelů pro profesionály a zaměstnance na zodpovědných pozicích v hotelovém a cateringovém segmentu, jako jsou manažeři vývoje projektů, profesionální nákupčí, specialisté na nábytek a vybavení, interiéroví designéři a architekti, restauratéři a představitelé špičkových hotelů. Tito profesionálové zde naleznou relevantní kontakty, odbornost a na míru navržená řešení v segmentu nábytku a vybavení komerčních prostor a segmentu Horeca (hotely/restaurace/catering).

Nejdůležitější platforma pro velkoobjemový obchod mimo Čínu
Ambiente je největší akcí velkoobjemového obchodu mimo Čínu. Na Ambiente 2015 představilo téměř 1 600 vystavovatelů v šesti halách širokou škálu produktů. Kromě čínských vystavovatelů zde své exportní programy vystavili také dodavatelé z Indie, Hongkongu, Tchaj-wanu a Thajska. Ve společných stáncích se také prezentovaly země jako Indonésie, Malajsie, Maroko, Peru a Vietnam.

Specializované „Pasáže“ veletrhu pro kontraktační aktivity nabízejí příležitost vyhledat vhodné kontakty a objednávat výrobky – od průmyslových přes ručně vyráběné až po řešení pro přizpůsobení potřebám zákazníka – přímo od výrobců.

Ambiente, nejvyhledávanější mezinárodní veletrh


Ambiente je nejvyhledávanější mezinárodní veletrh výrobků v oblasti stolování, kuchyně, dárkového a dekorativního zboží, bytových doplňků a zboží pro domácnost obecně, stejně jako módních doplňků, interiérového designu a vybavení a nábytku. Ambiente je nejvyhledávanějším veletrhem pro celý sektor a díky unikátnímu horizontálnímu i vertikálnímu rozsahu produktů nemá ve světě konkurenci. V pěti dnech minulého ročníku, jenž se konal začátkem roku 2015, představilo více než 4 800 vystavovatelů nové produkty a inovace pro nadcházející sezonu 135 000 odborným návštěvníkům z více než 150 zemí. Nejvyhledávanější veletrh spotřebního zboží na světě je také znám svou širokou nabídkou akcí, programů pro mladé designéry a firmy, prezentací trendů a předáváním prestižních cen.

Ambiente můžete také sledovat na Facebooku,Twitteru, Pinterestu a Instagramu:

www.facebook.com/ambientefair

www.twitter.com/ambiente

www.pinterest.com/ambientefair

www.instagram.com/ambientefair

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30