AUDI uhlíkové lyže na všechny svahy

Mgr. Sandra Vasková
14.1.2012
  • Technika

Šéf Audi Motorsportu Wolfgang Ullrich vzkazuje: „Díky své ideální kombinaci pevnosti a nízké hmotnosti je uhlík používán v motoristickém sportu na výrobu zvláště citlivých komponent, které musí odolávat zatížení a nejvyšší námaze, ale přitom zůstat lehké." O čem tentokrát hovořil? O nových lyžích z uhlíku od společnosti AUDI.

Společnost AUDI, která má mnohaleté zkušenosti v produkci výrobků pro motoristické sporty, se rozhodla vytvořit téměř dokonalé lyže. Jejich koncept je vskutku minimalistický a je plně věnován jednomu materiálu - uhlíku. Ten zajistí lyžím jejich snadnou ovladatelnost i rychlost. AUDI lyže jsou výsledkem rozsáhlého výzkumu a vývoje této společnosti, která na všem dělala a kooperovala s německým Svazem lyžařů a jejich vedoucími odborníky. První prototypy byly již vyzkoušeny na závodním svahu Hahnenkamm v Kitzbühelu.

Lyže váží pouhých 1550 gramů, z toho každá přibližně 960 gramů, jsou tudíž o 200 gramů lehčí než srovnatelné modely jiných. Délka těchto uhlíkových činí 170 cm a jejich základem se staly dřevěné desky, na které byl navrstven uhlík, titan i vysokopevnostní uhlíková vlákna. Na nich dosáhnete té správné rovnováhy, postavené na skutečné kvalitě. Jejich hlavním designérem se stal designér značky Shipard Wolfgang Egger, který tvrdí, že jízdní vlastnosti těchto lyží jsou revoluční. Máte chuť si je vyzkoušet? Více se dočtete na www.audi.com.

Zdroj a foto: audi.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30