Česká centra v rámci Designbloku představí evropský projekt Fashion Road

admin
4.10.2012
  • Události

Česká centra v rámci Designbloku představí evropský projekt Fashion Road: Dialogue Across Borders Superstudio Šporkovský palác, Hybernská 5, Praha 1

10. 2012 - 7. 10. 2012

Do letošního, v pořadí již 14. ročníku Designbloku se zapojují také Česká centra netradičním projektem Fashion Road: Dialogue Across Borders. Projekt se zaměřuje na současnou módní tvorbu ve vztahu ke kulturní tradici a národní identitě zúčastněných zemí Partnerskou zemí je Arménie. Spolu s Českou republikou přijaly účast rovněž další země Evropské unie: Dánsko, Německo, Rumunsko, Velká Británie. Českou republiku zde reprezentuje známý módní návrhář Pavel Ivančic, expertní poradce za Českou republiku je Liběna Rochová. Spolu s tvorbou Pavla Ivančice se na přehlídce představí rovněž díla zahraničních umělců; k vidění tak budou modely návrhářů z Arménie (Aram Nikolyan, Gayame Soghomonyan, Kristine Avetisyan, Lusine Kostanyan, Ani Iskandaryan), Dánska (Ida Gro Christiansen), Rumunska ( Andra Clitan), Německa (Melanie Eva Freier) a chybět nebude ani Geannine Pollazzon z Velké Británie. Po ukončení přehlídky se v říjnu letošního roku přesouvá výstava zpět do Arménského muzea. Zde bude tvořit součást stálé expozice.

Hlavní inspirací pro vznik této tematické kolekce byly pro Pavla Ivančice extrémní kontrasty v této zemi. Poklid i vzruch, dramatická kombinace bohatství a chudoby. Kolekce tak svým zvláštním způsobem reflektuje moravský folklór a arménskou tradici.

Výstava Fashion Road: Dialogue Across Borders se skládá z  dvaceti modelů instalovaných na stříbrných figurínách. Přehlídka odstartovala v loňském roce  Arménii, následně ji zhlédli návštěvníci v Rumunsku, Německu, Dánsku, Londýně. Finální zastávkou je Česká republika. Zajímavé a originální modely mohou návštěvníci zhlédnout v rámci Designbloku v prvním říjnovém týdnu.

10. 2012 ve 14 hodin se v prostorách výstavy koná tematický workshop Pavla Ivančice a arménské módní návrhářky Kristine Avetisyan. Debatu s účastníky moderuje Liběna Rochová.

Účastníci workshopu se mohou setkat s kreativními  podněty.  Tematický rámec debaty  vliv tradice na současný módní design umožňuje zkoumání a improvizaci v tvorbě. Workshop je určen zájemcům o oblast módy a designu.

Foto: Davit Galstyan

Zdroj a text: Petra Jungwirthová

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30