Existuje mnoho způsobů, jak využít domácí pohovku. Povětšinou záleží na naší náladě, proč a jak gauče v obývacích pokojích okupujeme. Čteme si na nich, spíme po unavujícím dni, sedíme na něm s rodinou anebo nám ho ničí kočka svými drápy. Jak by ale vypadala pohovka, která by si zapamatovala, co jsme s ní prováděli předchozí den?
Moody Couch od mladé designérky Hanny Emelie Ernsting má pro nás odpověď. Je pohovkou klasického v klasickém tvaru písmene L, jehož kostru však zakrývá netradiční textilie. Textilie totiž dokáže podržet poslední tvar, který jí její uživatel vdechl. Plocha potahu je mnohem větší nežli plocha samotné pohovky, proto je možné si s textilií hrát a tvarovat ji do nejrůznějších podob. Pokud přijde návštěva, hostitel může potah roztáhnout na podlahu a vytvořit tak sezení ve dvou patrech. S Moody Couchem také končí veškeré stěhování dek a peřin, když si chcete trochu podřímat u televizní kulisy. Do potahu gauče se dá zcela zabalit a u hlavy si vytvořit vlastní malý polštář. A jestliže zrovna nemáte svůj den a nejradši byste nikoho neviděli, stačí potah postavit do výšky a udělat si z gauče obranný val, přes který se k vám do hnízda žádný vetřelec nedostane.
Moody Couch má i další dva sourozence, kteří jsou taktéž opatřeni „zapamatovávající" textilií. Moody Nest a Moody Bag patří do série objektů Moody, které designérka předvedla na letošní colognské soutěži mladých designových tvůrců. Podle autorky je „Moody vyjádřením pohovky jako místa vlastního výrazu a komunikace." Moody Couch se rychle stal hitem u návštěvníků a od odborných porotců si odnesl druhé místo. O tom, jestli bylo druhé místo pro designérku zklamáním anebo radostí se bohužel nedozvíme - nikdo ten den autorčin Moody Couch neviděl.
Zdroj a foto: dezeen.com