Helena Mertlová představuje novou kolekci podzim/zima

Bc. Lucie Drahošová
1.8.2012
  • Móda

Přední česká módní návrhářka Helena Mertlová představila v těchto dnech svou novou limitovanou kolekci Ready to Wear podzim 2012/ zima 2013. Napříč všemi modely se tentokrát projevuje vysoká míra luxusu, elegance a nadčasovosti, s akcentem na romantiku a něžnost. Oslní ženy i dívky jakéhokoliv věku, které preferují styl a šmrnc.

Celou novou kolekcí Heleny Mertlové do velké míry prostupuje hedvábí, případně hedvábný taft, satén a šifon, které samy o sobě evokují luxusní dojem. V kombinaci s elegantními zajímavými střihy šatů pak vznikají téměř umělecká díla, která již nepotřebují ani doplňování šperky, neboť i samostatně skvěle fungují jako exempláře přepychu. I z toho důvodu si návrhářka mnohdy vystačila s méně nápadnými barvami, a v kolekci nakonec převažují pudrové tóny, navíc doplněné o černou a bílou. Novinkou této kolekce je barevná kombinace zlato-černé v Art Deco duchu.

Celkově je kolekce laděna do tří pozic. První je tvůrčí a hravá, kterou reprezentují například ikonické stužkové šaty, jež vždy dokouzlí vaši jedinečnost. (Stužkové proto, že ručně šitá stužka na modelech je typickým rukopisem Heleny Mertlové.) Druhá je smyslně elegantní až provokativní, zastoupená především temnou černou, ve které oslníte na každé významné události. Třetí je pak něžně romantická, zastoupená barevně nenápadnými hedvábnými šaty lehkými jako peříčko, ve kterých budete mít pocit té nejjemnější bytosti. Touto kolekcí tak Helena Mertlová podtrhla ženskost a ukázala ji v různých svých podobách, vždy však ve velkém stylu a oslnivém provedení.

Tváří a ambasadorem módní značky Helena Mertlová se stala hollywoodská herečka československého původu Barbara Nedeljakova, hvězda filmů Hostel 1, 2, Children of The Corn, nebo The HIKE. "Barbara je ztělesněním osobité ženské krásy, která maximálně odráží filozofii značky," dodává Yan Bulka, který pro Evropu a USA vede marketingovou komunikaci originální módní značky Helena Mertlová.

Kampaň pro podzim 2012/ zimu 2013 přitom nafotil talentovaný slovenský fotograf Pavol Nedeljak, a to v prostorech industriálního Paláce Edison, v Cloud 9 sky bar & lounge a designovém hotelu Fusion v Praze.

Helena Mertlová

Helena Mertlová je přední českou módní návrhářkou, která se specializuje na návrhy svatebních, večerních a extravagantních šatů. Proslulá je zejména pro své ikonické stužkové šaty, jejichž stuhy se ručně šijí za použití přírodních materiálů. Značka Helena Mertlová je zárukou kvality a originality, která je na českém trhu od roku 1999. Ateliér Helena Mertlová uvádí každý rok limitované kolekce Ready to Wear - jaro/ léto, podzim/ zima.

Zdroj a foto: www.helenamertlova.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30