Hororové světelné sochy Strážci času

Andrea
6.2.2011
  • Umění

Strážci času jsou postavami, které se v dávných mytologiích těšívaly velké úctě a respektu. Byly spjaty s nadpozemským světem a pro společnost představovaly odkaz k tajemným silám. Při pohledu na vysoké svítící postavy rakouského designéra Manfreda Kielnhofera mnozí diváci o sepjetí s tajemnými silami nepochybují ani dnes.

Poprvé byly tiší strážci představeni na Light Art Biennale, kde zasazení do temných zákoutí zahrady vyvolaly běhání mrazu po zádech. Jak ale dokazují fotografie z celosvětového turné, jež Kielnhofer se strážci podniknul, ještě větší hororovou atmosféru dovedou strážci způsobit ve spojení s uzavřenými přírodními prostory, jakými jsou jeskyně či v kontaktu se starými církevními budovami. O pocit zatajení dechu zde není nouze.

Vysoké figurativní postavy zahalené do splývavých manýristicky detailně zakroucených hábitů, které se namísto tváře pyšní černou zející dírou, svedou v minutě proměnit vnímání celého prostoru. Figurativní sochy jsou vytvořené z průsvitného polyesteru, který zespodu intenzivně prosvicuje celou postavu. Výsledný světelný monolit tak působí značně éterickým dojmem. V objektu umístěné světlo nezapomíná na šetření životního prostředí. Snižuje energetický výdej až o 32 wattů. O to větší pak vzbuzuje napětí v divákovi.

Jednotlivé strážce času lze pořídit v nejrůznějších barevných provedeních. Pokud tedy chcete strašit sousedovy děti, máte rozhodně na výběr. Zejména červená vypadá skutečně děsivě. Meze fantazii se však nekladou. Strážce si jistě lze pořídit jako mlčenlivého společníka pro dlouhé zimní večery anebo jej využít jako světelnou výstrahu pro bytové zloděje, když zrovna vyrážíte na dovolenou.

Zdroj: trendhunter.com, 2leep.com, kielnhofer.at

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30