Katikies hotel bílého luxusu

Bc. Lucie Drahošová
31.7.2014
  • Travel

Obyčejný hotel je ten, ve kterém můžete v noci složit hlavu a přes den kufry. Úžasný hotel je pak ten, ve kterém se budete procházet jako v galerii umění a obdivovat každý jeho koutek. Jako třeba v luxusním hotelu Katikies na řeckém ostrově Santorini.

Hotel Katikies najdete ve strmém kopci na pobřeží přepychového resortu Oia na ostrově Santorini. Celý resort vás již z dálky zaujme vizuálně originálními stavbami s bílou konstrukcí včetně střechy, a ani hotel Katikies z tohoto stylu nevybočuje. Vzdáleně připomíná ledový sněhový palác, vzhledem k umístění na severu řeckého ostrovu Santorini je ale naopak místem teplým a prosluněným.

Bílá barva typická pro zdejší architekturu se odráží nejen v exteriéru hotelu, ale i v jeho interiéru, kde zcela dominuje. Bílé jsou stěny, dveře, okna, postele, sedací nábytek, stolky, záclony, povlečení, slunečníky na terase i lehátka u bazénu. Žádný výraznější barevný akcent přitom v celém designu nenajdete. Designéři proto volili nábytek a doplňky poutavějšího vzhledu a provedení, aby vyvážili jednoduchost barvy. Nesnažili se typickou Santorinskou bílou barvu potlačit, ale naopak ji uctili, dali jí prostor a pozdvihli do podoby nositele luxusu a elegance.

Výsledek designérské práce rozhodně není špatný, pomineme-li praktičnost bílé pro běžné užívání. Otázkou ale je, zda opravdu stojí za cenu, kterou po vás budou chtít za jednu noc. Katikies totiž není zrovna průměrným dovolenkovým hotelem.  

Hotel nabízí pět druhů pokojů. Nejskromnější s nejnižší cenou je Double room, který na zhruba dvaceti metrech čtverečních plochy nabízí postel pro dva a přilehlou terasu s výhledem na moře. O něco větší (35 metrů čtverečních) se stejnou výbavou je pak Junior Suite. Senior Suite pokoj na ploše 35 metrů čtverečních již nabízí nocleh pro trojici, neboť kromě manželské postele je zde k dispozici také přistýlka. Navíc toto apartmá nabízí i soukromou vířivku. Stejnou výbavu na rozloze 46 metrů čtverečních pak nabízí i o něco dražší Superior Suite. Nejluxusnější a logicky nejdražší je Honeymoon Suite (Líbánkové apartmá) s manželskou postelí, přistýlkou, venkovní terasou s posezením a vířivkou. K tomu okouzlující výhled a maximální komfort.

Pokud vás zajímá cena tohoto luxusu, pak vězte, že nejlevnější pokoj pro dvě osoby v tomto pozemském ráji si můžete mimo sezonu pořídit za cenu od 550 dolarů, což je v přepočtu asi 11 tisíc korun. V letní sezoně si ale připravte hned 1300 dolarů (26 tisíc korun), nebo v případě že byste chtěli luxusní líbánkové apartmá, pak rovnou 2036 dolarů (41 tisíc korun). Ke každému pobytu je sice v ceně zahrnuta snídaně servírovaná na terase, lahev vína a košík ovoce při příjezdu, přesto, nic pro běžné smrtelníky – právě v tom je ale nejspíš kouzlo této destinace…

Zdroj a foto: http://archnew.com/2013/09/09/katikies-hotels-in-oia/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30