Luxusní studentské bydlení od Tengbom Architects

admin
22.10.2013
  • Móda

Pokud jste někdy u nás navštívili některou ze studentských kolejí, pak je vám jistě jasné, že studentské bydlení nebývá žádný luxus. Malé prostory s  nevzhledným nábytkem a neefektivním využitím místa, to je tuzemská klasika. Trendem současnosti je však i studentské bydlení zvelebovat, a tak například švédská architektonická společnost Tengbom Architects navrhla řešení estetické, ekonomické, funkční i ekologické - dřevěné studentské buňky.

Studentské buňky od Tengbom Archtects nejsou o nic větší než pouhých deset metrů čtverečních, díky chytrému řešení ale k bydlení nabízejí královský luxus. V buňce je k dispozici prostor pro spaní, kuchyně s linkou a dřezem, koupelna se sprchou i WC, stůl pro studium či práci, a úložné prostory v podobě rozměrných polic.

Buňky jsou vyrobeny ze dřeva, a tento dekor je v exteriéru i interiéru plně zachován. Struktura dřeva se všemi jeho suky a jinými drobnými nedokonalostmi tedy tvoří stěžejní estetický prvek. Stěny, strop, police, kuchyňská pracovní deska, stůl i dveře jsou ve stejném dekoru dřeva, což dělá interiér celistvý a sourodý. Druhou doplňkovou barvou je hrášková, ve které jsou drobné doplňky jako květináče, židle, odpadkový koš, závěsné houpací křeslo nebo kuchyňské skříňky. Poutavé také je, že buňce dominují oblé linie. Police, stůl, židle, ale i dveře či okna jsou kulaté, vlnité, či nepravidelného tvaru, ovšem vždy pouze se zaoblenými rohy. Vše tedy působí jakoby přírodně a nenuceně. Z exteriéru vypadá jako polovina klasického domku, tedy jakýsi minidomek s pultovou střechou. Samozřejmě je ale možné dva domky připojit k sobě.

Buňka od Tengbom Architects je prozatím jen prototypem, první funkční kousky budou ale postaveny již příští rok ve Švédsku, konkrétně 22 kusů bude sloužit studentům University of Lund. Zde měli studenti doposud obvykle prostor k bydlení o velikosti 25 metrů čtverečních, díky novým chytrým řešením od Tengbom Architects ale nyní postačí pouhých deset.

Pokud se chcete na buňku od Tengbom Architects ale podívat ještě dříve, než v roce 2014, pak můžete zavítat do muzea Virserum Art Museum ve švédském městě Sm?land, kde budek vidění až do 8. prosince.

Zdroj a foto: http://design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30