Ptolemy Elrington : kouzelník s odpadem

Bc. Lucie Drahošová
9.12.2010
  • Umění

Stará elektronika, poklice od aut, nebo dokonce nákupní vozíky vytažené z příkopů. To vše považuje většina z nás za odpad, kterému je nejlépe na skládce. Ptolemy Elrington má ale jiný názor. Podle něj jde o tu nejlepší surovinu pro vytváření uměleckých děl. A nutno podotknout, že mu to jde se starým železem skutečně skvěle.

Slovíčko recyklace na nás téměř denně chrlí televize, tisk, rozhlas i internet. Většinou se nás snaží přimět třídit plasty nebo kov, a házet je do speciálních kontejnerů, aby mohly být dále využity a my tolik nezatěžovali vlastní planetu. Ptolemy Elrington pojal recyklaci po svém. Z příkopů, černých skládek, nebo dokonce z jezírek vytahuje staré kovové nebo plastové součástky a tvoří z nich skvostné sochy. Jeho doménou jsou neobvyklá stvoření z živočišné říše, a to v životní velikosti.

Náklady na materiál jsou v podstatě nulové. Stačí trocha energie při sbírání, ale jinak je vše zadarmo. Pak už jen čas na zpracování, a umělecké dílo je na světě.  Vzhledem k nebývalému talentu prodává Elrington několik své kousky za stovky liber, což je jasný důkaz toho, že recyklovat se vyplatí. Pokud byste taky měli o nějaký jeho kousek zájem, porozhlédněte se na www.hubcapcreatures.com/forsale1.html , třeba vám něco padne do oka.

Pokud jste fanoušci netradičního umění, nebo třeba jen milovníci zvířecí říše (ať už té současné, nebo dávno minulé),  můžete se zajít pokochat do designového studia v Brightonu. Ptolemy Elrington zde vystavuje sochy ptáků, šelem, vyhynulých plazů i hmyzu, a můžete si být jisti, že po shlédnutí této výstavy se budete na odpadky podél cest dívat úplně jinýma očima. Autor používá širokou škálu nástrojů k ořezávání a spojování těchto obrovských kusů, a tomu odpovídá i výsledné provedení. Práce je propracovaná do detailů a tvary zvířat jsou velmi přesné. Šikovní domácí kutilové se mohou bez problémů inspirovat, a pomalu se začít kolem silnic porozhlížet po odhozených rádiích, nákupních vozících, ale především poklicích od aut, které jsou alespoň pro Elringtona nejoblíbenější surovinou pro uměleckou práci.

Zdroj a foto : hubcapcreatures.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30