Zvířecí umění malovaných rukou

Mgr. Sandra Vasková
1.2.2012
  • Umění

Italský umělec Daniele Guido stojí za neuvěřitelnou sbírku obrazů, jež nazval Handimals. Ta vyobrazuje lidské ruce zpodobněné do různých druhů zvířat. A bude se Vám líbit!

Daniele začínal v roce 1972 jako hyper-realistický ilustrátor a spolupracoval s významnými reklamními společnostmi, které kreativně používaly a testovaly různé malířské techniky. Tady zřejmě získal inspiraci pro své budoucí práce. A svou fantazii tak propůjčil lidským rukám, které mu stály modelem. K tomuto činu přemluvil i vlastní děti, aby mu stály vzorem. Ty musely někdy i dlouhé hodiny držet ruce v jedné poloze, zatímco on opatrně nanášel barvy na plátno, ale také na jejich těla.

Se svými obrazy uspořádal autor již mnoho individuálních i skupinových výstav. Jeho obrazy slouží jako podklady pro reklamní fotografie, módní přehlídky i jiné výstavy. Ve svém osobním uměleckém výzkumu nedávno uvedl, že se pokusil spojit dvě tradiční portrétní techniky - fotografie a olejomalbu.  Ty pak jsou vzorem pro fotografy. Má v podstatě stejnou myšlenku jako Jan Saudek.  

Zdroj a foto: www.guidodaniele.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30